Smaki południa – kulinarna podróż po włoskiej Apulii
- Firma
- 21 listopada 2020
Nudności, wymioty, anemia, czy spadek wagi mogą być objawem obecności pasożytów w organizmie, które mogą siać spore spustoszenie. W takiej sytuacji konieczne jest odrobaczenie, które jest możliwe do wykonania, używając bardzo łatwych, naturalnych sposobów.
Najpopularniejszym sposobem na odrobaczanie organizmu jest spożywanie pestek dyni. Kurację przeprowadza się na czczo, wykorzystując około 30 g świeżych, pozbawionych łupin i mocno rozdrobnionych pestek dyni. Po dwóch godzinach przyjmujemy środek przeczyszczający. Tę czynność można powtórzyć po dwóch dniach. Dla silniejszego efektu rozdrobnione pestki dyni można wymieszać z 3 łyżkami startej marchewki i 2 łyżkami oleju. Całość spożywamy na czczo, a po trzech godzinach należy przyjąć łyżkę oleju rycynowego. W jej trakcie nie można jeść ani pić. W przypadku pasożytów u dzieci, po podaniu na czczo ok. 15-30 g pestek dyni, dziecko może zjeść śniadanie. Potem należy podać łyżkę oleju rycynowego lub oliwy z oliwek.
Czosnek jest naturalnym lekiem na pasożyty bytujące w jelitach. Do odrobaczania trzeba przygotować 10 główek czosnku oraz sok z kiszonych ogórków. Główki czosnku trzeba zmiażdżyć lub pokroić, zalać sokiem z kiszonych ogórków i postawić w ciemnym miejscu na 10 dni. Po tym czasie trzeba pić powstały sok przed snem po 10 mililitrów. Warto też zjadać kawałek czosnku z tej mikstury. Taka kuracja powinna trwać miesiąc, maksymalnie dwa razy do roku. Dzieciom można podawać jedynie 5 ml mikstury. W trakcie kuracji zabronione jest spożywanie słodyczy oraz potraw wysoko tłuszczowych.
Wrotycz to roślina o intensywnym zapachu i gorzkim smaku, która rośnie w bardzo wielu miejscach. Od lat jest stosowany w ziołolecznictwie, głównie do zwalczania pasożytów z organizmu oraz w łagodzeniu problemów skórnych np. świerzbu. Poza tym wrotycz zawiera związek hamujący aktywność wirusa opryszczki, łagodzi bóle kostno-stawowe oraz dolegliwości trawienne, zwiększa dopływ krwi do tkanek.
Odrobaczanie organizmu tym zielem wykonuje się najczęściej, przygotowując napar. Można go przygotować samodzielnie lub kupić gotowy susz ziela bądź mieszankę ziołową. W przypadku picia naparu najlepiej jest połączyć wrotycz pospolity, w ilości poniżej 1 łyżeczki surowca dziennie, z innymi ziołami, takimi jak macierzanka czy tymianek. Usuwanie pasożytów z ustroju może też odbyć się przy zastosowaniu np. nalewki z wrotyczu.
Kuracja olejem kokosowym ma pomóc pozbyć się pasożytów z organizmu. Codziennie należy zjadać 6 łyżek oleju kokosowego wymieszanego z dużym ząbkiem czosnku i startą na tarce czerwoną cebulą. W walce z pasożytami sprawdzi się też olejek z oregano, który ma właściwości przeciwpasożytnicze. 2-3 krople olejku rozpuszczamy w szklance wody, a następnie dodajemy sok wyciśnięty z cytryny. Miksturę pijemy 3 razy dziennie.