Trzy niezbędne czynności dla zdrowego wzrostu i owocowania pomidorów
- Firma
- 06 listopada 2020
Żylaki to choroba cywilizacyjna, najczęściej uwarunkowana genetycznie, której nie można lekceważyć. Nieleczone żylaki mogą prowadzić do groźnych powikłań, a nawet do stanu zagrażającego życiu. Warto zdecydować się na nowoczesne leczenie żylaków, które jest mało inwazyjne, bezpieczne i bezbolesne.
Leczenie żylaków laserem należy to metod termicznych usuwania żylaków. Zabieg polega na wprowadzeniu do żylaka za pośrednictwem drobnych nakłuć lub rzadziej nacięć cewnika, który emituje światło lasera. Stopniowe wycofywanie cewnika umożliwia dotarcie wiązki lasera do ścian żyły na całej jej długości. Energia cieplna wytworzona przez laser powoduje natychmiastowe obkurczenie się chorej żyły, jej zapadnięcie i w konsekwencji zamknięcie naczynia. Krew zostaje skierowana do innych żył, drożnych i wydolnych. Powrót do aktywności następuje natychmiast po zabiegu.
Zabieg przy użyciu fal radiowych polega na uszkodzeniu chorej żyły energią cieplną wytworzoną przez fale elektromagnetyczne o częstotliwości radiowej. Pod wpływem wysokiej temperatury uzyskiwanej z generatora impulsów na końcu cewnika lub igły ablacyjnej wprowadzonej do żylaka następuje gwałtowne obkurczenie ściany żylaka i powstanie w nim stanu zapalnego. Z czasem, dochodzi do zwłóknienia uszkodzonych tkanek i w efekcie do zarośnięcia żylaka. Usuwanie żylaków falami radiowymi charakteryzuje się wysoką skutecznością i nie wymaga hospitalizacji. Laseroterapia i fale radiowe to zabiegi ablacji, czyli niszczenia żylaków.
Mechanizm skleroterapii oparty jest na iniekcji specjalnej substancji chemicznej do wnętrza zmienionego chorobowo naczynia. Roztwór wywołuje stan zapalny i doprowadza do wykrzepiania krwi w żyle, proces ten przebiega zatem podobnie jak przy laseroterapii. Stosuje się ją w przypadku występowania teleangiektazji, żylaków małych i średnich, kiedy żyły pni głównych są wydolne lub jako uzupełnienie leczenia żylaków za pomocą ambulatoryjnego usunięcia żył. Skleroterapię wykonuje się także przy użyciu obliterującej pianki, która powoduje, że utrzymuje się on dłużej w żyle i może być stosowany w przypadku nieco większych żylaków. Metoda ta nosi nazwę skleroterapii metodą Tessariego. Skleroterapia jest często leczeniem kilkuetapowym, ponieważ nawet pojedyncze żylaki czy pajączki występują w różnych miejscach na nodze i nie da się ich zlikwidować przy pomocy jednego zabiegu.
A aptekach można znaleźć lek na żylaki, który ma głównie na celu poprawienie mikrokrążenia oraz zapobieganie zastoju krwi żylnej. Taki preparat jest wskazany głównie osobom prowadzącym siedzący tryb życia, z otyłością oraz osobom, u których żylaki występują rodzinnie. Często u tych osób pojawiają się skurcze nóg, obrzęki oraz pajączki naczyniowe. Popularny lek na żylaki zawiera zazwyczaj diosminę, która niweluje uczucie ciężkości nóg i poprawia krążenie w naczyniach włosowatych.