Smaki południa – kulinarna podróż po włoskiej Apulii
- Firma
- 18 stycznia 2021
Zakażenia i grzybice to spory problem w przypadku dzieci, dlatego należy robić wszystko, żeby im zapobiegać. Żaden rodzic nie chce, żeby jego pociecha zmagała się ze swędzeniem, pieczeniem czy bólem. Właśnie dlatego grzybicę stóp należy poznać od podstaw, aby łatwiej ją wyleczyć.
Grzybica stóp sprawia, że na przestrzeniach międzypalcowych oraz podeszwach pojawiają się stany zapalne. W związku z grzybami, skóra zaczyna się łuszczyć oraz zmieniać kolor na czerwony bądź biały. Miejsca, które dotknęła choroba zaczynają swędzieć, dlatego dziecko drapie się, co jeszcze pogarsza stan. Warto też wspomnieć o brzydkim zapachu, który pojawia się bardzo często w trakcie infekcji. Najgorsze przypadki mogą zauważyć niekorzystne zmiany nie tylko na skórze, ale występują one również na paznokciach. Jak już wspomniano, grzybica atakuje przede wszystkim przestrzenie międzypalcowe, ale występuje również grzybica potnicowa i złuszczająca.
Grzybica stóp rozwija się szybko w przypadku ciepłych oraz wilgotnych środowisk, ale musi pojawić się również uszkodzony naskórek. Właśnie dlatego wybór obuwia dla dzieci odgrywa tak ważną rolę. Buty, które nie przepuszczają powietrza, albo wywołują nadmierną potliwość to czynniki, które wpływają na pojawienie się grzybicy. Ucisk na wybraną część stopy to kolejny czynnik sprawiający, że pojawia się problem, albo przybiera na intensywności. Grzybica stóp to również efekt braku obuwia ochronnego w trakcie używania szatni, basenów oraz publicznych kąpielisk i natrysków. Omawiana choroba przenosi się bardzo szybko, wystarczy stanąć na powierzchnię na której znajdują się chorobotwórcze grzyby, albo użyć ręcznika innej osoby. Dzieci, które często chorują, przyjmują antybiotyki, albo leczą się na cukrzycę, mają większą szansę na wystąpienie grzybicy.
Grzybica stóp wymaga natychmiastowego działania, gdyż mniej zaawansowany stan oznacza szybszy powrót do zdrowia. Brak reakcji jest jednoznaczny z zaostrzeniem choroby oraz zainfekowaniem większych partii ciała. Leczenia nie należy rozpoczynać na własną rękę, gdyż doświadczenie i wiedza specjalisty są tutaj potrzebne. Najpierw należy rozpoznać jaki rodzaj grzyba zaatakował skórę. W dalszej kolejności należy zastosować odpowiednie maści oraz kremy, a także terapię doustną. Jeśli dziecko przestrzega wszystkich zaleceń lekarza, na efekty nie trzeba długo czekać. Kiedy terapia nie zostanie zakończona, infekcja wróci w bardzo szybkim tempie. Średni czas leczenia waha się między 2 a 4 tygodniami. Bardzo ważne, aby po jego zakończeniu przestrzegać zasad higieny oraz nabyć nowe, wygodne i przewiewne obuwie.