Trendy w makijażu oraz pielęgnacja brwi i rzęs

Trendy w makijażu oraz pielęgnacja brwi i rzęs

Makeup mocny, czy w stylu “no make-up”? Brwi wyraziste, czy naturalne? Trendy makijażowe zmieniają się z roku na rok, albo i częściej. Czego się trzymać, by nie siedząc z nosem w magazynach modowych zawsze być na czasie?

Serum do brwi i rzęs, a może krem?

Po pierwsze, zapamiętaj, że pielęgnacja nie wychodzi z mody. Odpowiednio kosmetyki utrzymają Twoją skórę w świetnej kondycji, a świeża, gładka cera bez zanieczyszczeń, to absolutna podstawa dobrego makijażu. Nie możesz zapominać o prawidłowym oczyszczaniu twarzy. To rytuał, którego absolutnie nie można odpuścić kończąc swój dzień. Źle usunięty makijaż będzie podrażniał naszą skórę i zatykał pory. Na dobrze oczyszczonej twarzy możemy rozpocząć zabiegi odżywcze. Jeżeli masz bardzo zniszczoną skórę lub włosy postaw na serum, zamiast kremu. Jest to po prostu bardzo skoncentrowana forma kosmetyku o lekkiej konsystencji, dzięki czemu łatwo się wchłania, a efekty widać szybciej niż w przypadku kremu Na półkach znajdziesz wiele tego typu preparatów przeznaczonych do konkretnego typu włosów i skóry. Wybierać możesz np. pomiędzy serum do brwi, rzęs lub włosów, albo serum pod oczy, do rąk, czy ust. Pamiętaj, że takie kosmetyki nie służą do codziennej pielęgnacji i jak tylko uzyskasz pożądany efekt to kontynuuj pielęgnację za pomocą kremów, czy odżywek.

Wyraziste brwi podkreślą każde spojrzenie.

Brwi są formą ramy dla naszych oczu. Z tego powodu powinny być równe, a ich kształt dopasowany do naszej twarzy. Brwi, które przyciągną uwagę nie muszą być od razu ufarbowane, co prawdę mówiąc często wygląda nienaturalnie. Brwi, podobnie jak rzęsy są rodzajem włosów. Piękne włosy kojarzymy z gęstą, lśniącą, miękką fryzurą. Dlaczego z włosami w okolicy naszych oczu miałoby być inaczej? Poza regulacją, podstawą ich pięknego wyglądu będzie odpowiednia pielęgnacja. W tym przypadku idealnym wyborem będzie odżywka lub serum do brwi i rzęs. W tym przypadku będzie nam dużo trudniej o nadużycie tego typu preparatów. W przeciwieństwie do włosów na głowie, czy naskórka, brwi i rzęsy w dużo mniejszym stopniu podlegają naturalnej wymianie, a więc musimy dbać o to co mamy. Przez trudniejszą regenerację, nie mają z nami łatwo. O ile włosy, czy naskórek, wypadają lub ścierają się na bieżąco, to brwi i rzęsy zanim wypadną lub zostaną wyrwane muszą znieść wiele cykli makijażowo-pielęgnacyjnych.

Czerwień na ustach nigdy nie wyjdzie z mody.

Oczywiście nie musi być to krwista czerwień, ale odcienie tego koloru zawsze przywołują na myśl wyrafinowanie, elegancję, szyk. Co prawda nie warto przesadzać, bo jeżeli postawimy na mocne oczy, biżuterię, czy fryzurę, to usta spokojnie mogą być stonowane. Za to gdy nie masz czasu na spędzenie większej ilości czasu przed lustrem, a potrzebujesz efektu wow, to czerwona szminka będzie niezastąpiona. Podkład, tusz do rzęs, mocne usta i śmiało możesz ruszać na miasto. Na pewno nikt nie przejdzie obok Ciebie obojętnie.