Pracujesz na etat i chcesz dorobić? Podpowiadamy gdzie i jak

Pracujesz na etat i chcesz dorobić? Podpowiadamy gdzie i jak

W Polsce zdecydowanie wzrosło zaufanie do agencji pośrednictwa pracy, dzięki czemu stanowią one stosunkowo chętnie wybierany środek, który oferuje zarówno prace na stałe, jak i te tymczasowe – w kraju i za granicą. Zatem nawet w przypadku, kiedy pracujesz na etat i chcesz sobie dorobić, agencja pośrednictwa pracy może być idealnym rozwiązaniem. Podpowiadamy, gdzie i jak.

Agencja pośrednictwa pracy – czym jest i jak działa?

Tego rodzaju agencja stanowi firmę pośredniczącą między pracodawcą a pracownikiem. Jej główne cele to pozyskanie dla pracodawców możliwie najlepszych pracowników o odpowiednich kwalifikacjach zawodowych oraz pomoc poszukującym pracy w znalezieniu najbardziej odpowiadającego im zatrudnienia. Jeżeli przykładowo więc zastanawiasz się nad podjęciem stałej czy dodatkowej pracy – uspokajamy. Obecnie korzystanie z takich usług jest w pełni bezpieczne, bowiem każda agencja pośrednictwa pracy musi mieć zarejestrowaną działalność w Krajowym Rejestrze Agencji Zatrudnienia. Istnieje możliwość sprawdzenia, czy interesująca nas firma posiada taką. Wystarczy wpisać jej nazwę pod tym adresem: http://stor.praca.gov.pl/portal/#/stronaGlowna

Zalety agencji pośrednictwa pracy

Niewątpliwie agencje pośrednictwa pracy posiadają szereg zalet, które sprawiają, że osoby poszukujące zatrudnienia mogą posiłkować się ich pomocą w jego znalezieniu. Nawet jeżeli nie dostaniemy pracy w firmie, do której aplikowaliśmy, osoba zajmująca się naszą rekrutacją, postara się abyśmy uzyskali podobną, odpowiadającą naszym preferencjom. Pomaga ona też znaleźć zatrudnienie ludziom, którym trudno odnaleźć się we współczesnym realiach i wymaganiach rynku oraz osobom będącym długi czas bezrobotnymi. Agencja pośrednictwa pracy może także okazać się nieoceniona w wypadku pracy zagranicznej. Nie pobiera ona od nas żadnych opłat i przeważnie zajmuje się wszystkimi formalnościami związanymi z naszym wyjazdem: transport, zakwaterowanie, sporządzenie niezbędnej dokumentacji (także tłumaczenie dokumentów oraz pomoc w ich wypełnianiu), czy zapewnienie wizy.

Gdzie szukać takiej agencji?

Tego rodzaju firm można szukać w ich stacjonarnych placówkach (dzielą się na te prywatne i państwowe) oraz w Internecie. Do najpopularniejszych agencji pośrednictwa pracy należą między innymi: Jobrun, Randstad Polska, OTTO Work Force Polska, czy Work Service.