Poznaj naturalne sposoby na pasożyty

Poznaj naturalne sposoby na pasożyty

Nudności, wymioty, anemia, czy spadek wagi mogą być objawem obecności pasożytów w organizmie, które mogą siać spore spustoszenie. W takiej sytuacji konieczne jest odrobaczenie, które jest możliwe do wykonania, używając bardzo łatwych, naturalnych sposobów.

Rozdrobnione pestki dyni i olej rycynowy skuteczny na pasożyty.

Najpopularniejszym sposobem na odrobaczanie organizmu jest spożywanie pestek dyni. Kurację przeprowadza się na czczo, wykorzystując około 30 g świeżych, pozbawionych łupin i mocno rozdrobnionych pestek dyni. Po dwóch godzinach przyjmujemy środek przeczyszczający. Tę czynność można powtórzyć po dwóch dniach. Dla silniejszego efektu rozdrobnione pestki dyni można wymieszać z 3 łyżkami startej marchewki i 2 łyżkami oleju. Całość spożywamy na czczo, a po trzech godzinach należy przyjąć łyżkę oleju rycynowego. W jej trakcie nie można jeść ani pić. W przypadku pasożytów u dzieci, po podaniu na czczo ok. 15-30 g pestek dyni, dziecko może zjeść śniadanie. Potem należy podać łyżkę oleju rycynowego lub oliwy z oliwek.

Czosnek jako naukowo potwierdzony środek na zwalczanie pasożytów.

Czosnek jest naturalnym lekiem na pasożyty bytujące w jelitach. Do odrobaczania trzeba przygotować 10 główek czosnku oraz sok z kiszonych ogórków. Główki czosnku trzeba zmiażdżyć lub pokroić, zalać sokiem z kiszonych ogórków i postawić w ciemnym miejscu na 10 dni. Po tym czasie trzeba pić powstały sok przed snem po 10 mililitrów. Warto też zjadać kawałek czosnku z tej mikstury. Taka kuracja powinna trwać miesiąc, maksymalnie dwa razy do roku. Dzieciom można podawać jedynie 5 ml mikstury. W trakcie kuracji zabronione jest spożywanie słodyczy oraz potraw wysoko tłuszczowych.

Wrotycz sposobem na owsiki, wszy i kleszcze.

Wrotycz to roślina o intensywnym zapachu i gorzkim smaku, która rośnie w bardzo wielu miejscach. Od lat jest stosowany w ziołolecznictwie, głównie do zwalczania pasożytów z organizmu oraz w łagodzeniu problemów skórnych np. świerzbu. Poza tym wrotycz zawiera związek hamujący aktywność wirusa opryszczki, łagodzi bóle kostno-stawowe oraz dolegliwości trawienne, zwiększa dopływ krwi do tkanek.

Odrobaczanie organizmu tym zielem wykonuje się najczęściej, przygotowując napar. Można go przygotować samodzielnie lub kupić gotowy susz ziela bądź mieszankę ziołową. W przypadku picia naparu najlepiej jest połączyć wrotycz pospolity, w ilości poniżej 1 łyżeczki surowca dziennie, z innymi ziołami, takimi jak macierzanka czy tymianek. Usuwanie pasożytów z ustroju może też odbyć się przy zastosowaniu np. nalewki z wrotyczu.

Kuracja przeciwpasożytnicza z olejków.

Kuracja olejem kokosowym ma pomóc pozbyć się pasożytów z organizmu. Codziennie należy zjadać 6 łyżek oleju kokosowego wymieszanego z dużym ząbkiem czosnku i startą na tarce czerwoną cebulą. W walce z pasożytami sprawdzi się też olejek z oregano, który ma właściwości przeciwpasożytnicze. 2-3 krople olejku rozpuszczamy w szklance wody, a następnie dodajemy sok wyciśnięty z cytryny. Miksturę pijemy 3 razy dziennie.