Poimprezowe dolegliwości — jak sobie z nimi poradzić

Poimprezowe dolegliwości — jak sobie z nimi poradzić

Impreza do białego rana niestety zawsze ma swoje konsekwencje. Co zrobić, żeby nie dochodzić do normalności przez kilka dni? Najprościej byłoby zachować umiar, wyjść odpowiednio wcześnie, tylko mało komu się to udaje. Dzieje się tak, kiedy imprezy są bardzo udane więc, zamiast się biczować za wypity alkohol, spróbujmy zniwelować skutki uboczne.

Po całonocnych tańcach możemy mieć zakwasy, kaca i pęcherze na stopach, natomiast po rodzinnej nasiadówce — niestrawność. Dolegliwości odczuwamy intensywniej, kiedy procenty wyparują już z głowy, a my zorientujemy się, że mamy tylko jeden dzień na regenerację. Co zrobić, żeby w poniedziałek nie wyglądać jak zombie lub po ciężkiej grypie?

Kac morderca nie ma serca

Uczucie pragnienia, ból głowy, zmęczenie i nieprzyjemny zapach z ust mimo umytych zębów to znak, że poprzedniego dnia wypiliśmy za dużo alkoholu. Kiedy spodziewamy się, że wypijemy sporo, warto wypić specjalny preparat, który ułatwia wytrącanie alkoholu z organizmu. Jednak wiadomo Polak mądry po szkodzie. Kiedy mamy już kaca, możemy wspomagać się elektrolitami, kefirem. Na kaca musimy dużo pić, jednak nie tylko wodę, ale również napoje, które nawodnią nasz organizm i ukoją podrażniony żołądek.

Niestrawność po imieninach

Kiedy nie możemy oprzeć się kolejnej porcji ciasta lub nie potrafimy odmówić babci kolejnej dokładki, nasz układ pokarmowy zostaje poważnie nadwyrężony. Uczucie pełności, ból brzucha, wzdęcia, zaparcia. Ambitni mogą ugotować sobie na takie dolegliwości kompot z suszu, który doskonale reguluje pracę jelit. Osoby, które nie lubią się męczyć, mogą wypić herbatkę na przeczyszczenie lub zażyć odpowiedni preparat np. Ulgix trawienie, Xenna Ekstra, Manti. Kolejne dwa dni powinno się jeść lekkostrawne posiłki, z dużą ilością warzyw i owoców. Dobrym pomysłem na posiłek jest np. jogurt z suszoną śliwką lub kuloodporna kawa z olejem kokosowym.

Odciski i pęcherze na stopach

Jeśli nie nakleiliśmy plastrów żelowych w strategicznych miejsca w naszych pantoflach, możemy cierpieć z powodu odcisków po całonocnych tańcach. Takie obolałe stopy musimy przede wszystkim odciążyć, wymasować omijając miejsca z pęcherzami i zapewnić im najbardziej miękkie pantofle, jakie mamy w domu. Jeśli mamy czas, możemy poleżeć z uniesionymi nogami. O ile stopu są tylko zmęczone i nie ma na nich ranek, otarć i pęcherzy, możemy wymoczyć je w wodzie z solą. Na opuchnięte, zmęczone nogi możemy zrobić okłady z wody z octem lub altacetem na obrzęki. Dobrym pomysłem jest prysznic całego ciała, który orzeźwi, pobudzi krążenie krwi i wymasuje zmęczone ciało.