Masz swoje Subaru? My mamy kilka porad na bezpieczną jazdę po śniegu!

Masz swoje Subaru? My mamy kilka porad na bezpieczną jazdę po śniegu!

Zima nie odpuszcza, dlatego zapraszamy do zapoznania się z najważniejszymi wskazówkami dotyczącymi bezpieczeństwa jazdy w tym okresie roku. Wskazówki są dedykowane wszystkim kierowcom, ze szczególnym uwzględnieniem szczęśliwych posiadaczy samochodów marki Subaru.

Przygotowanie się do jazdy zimą – to ważne!

Wiosna, lato i jesień są już za nami, a to oznacza, że wszyscy musimy się przygotować na długą, mroźną zimę i to przygotowanie powinno wykraczać poza sprawdzenie, w jakim stanie są zakupione rok temu chlapacze subaru impreza. Ma to znaczenie, ponieważ zdaje się, iż z wszystkich okresowych to właśnie zima jest prawdopodobnie najgorszą porą roku dla Twojego Subaru. W końcu jej specyfika zawsze wiąże się z całym mnóstwem przeszkód, które może napotkać twój samochód, takich jak niskie temperatury, lód, śnieg i sól.

Jak w przypadku każdej innej marki – również musisz przygotować swój pojazd do zmian środowiska, a Twoje Subaru będzie Ci za to wdzięczne na dłuższą metę! Zapoznaj się z kilkoma naszymi wskazówkami serwisowymi poniżej, aby utrzymać swoje ukochane auto w formir przez całą zimę.

Chlapacze subaru impreza i inne elementy, czyli jak przygotować auto na zimę?

Sprawdź głębokość bieżnika i ciśnienie w oponach – to po pierwsze. Śnieg i lód mogą powodować poślizgnięcie, a opony muszą być w doskonałej formie, aby utrzymać przyczepność na drodze. W tym celu weź również pod uwagę specjalne opony zimowe!

Upewnij się, że grzałki, odmrażacze i wycieraczki działają poprawnie. Dzięki temu Twoja widoczność będzie czysta, a Ty nie zmarzniesz. Sprawdź hamulce. Jest to prawdopodobnie największy atut Twojego samochodu w miesiącach zimowych pod względem bezpieczeństwa.

Zanim wyruszysz w drogę – koniecznie i starannie wymień olej i filtry. Wymiana oleju w warsztacie lub samodzielna jego wymiana w okresie zimowym jest ważna, aby silnik mógł pracować, a zmiana go na odpowiednią lepkość zapewni jego płynną pracę w chłodne dni.

Co jeszcze możesz zrobić? Na przykład zabierz swój pojazd na zimowy tuning. Zimowe dopieszczenie Subaru może znacznie poprawić wydajność Twojego samochodu. Zima potęguje problemy, które w innych porach roku można nieco zignorować. Koniecznie też sprawdź akumulator, gdyż zima to trudny czas dla tej części pojazdu. Akumulatory nie lubią pracować w niskich temperaturach – dlatego koniecznie należy upewnić się, że akumulator i system ładowania działają optymalnie.

Ta krótka lista kontrolna pomoże Ci zimą uniknąć szkód, czy wypadków – a na pewno zminimalizować szansę, że się pojawią.