Makijaż ust – trendy i możliwości vs nasze przyzwyczajenia.

Makijaż ust – trendy i możliwości vs nasze przyzwyczajenia.

Usta to ważny aspekt wyglądu naszej twarzy. Nasze mamy i babcie nie mogły się obejść bez kredki i szminki, potem przyszedł czas na błyszczyki. Jakie możliwości mamy dziś i co oferuje nam przemysł kosmetyczny, by umożliwić nam zachwycanie pięknym uśmiechem?

Kosmetyki do ust dzięki którym uśmiech będzie zniewalał

Wydawać by się mogło, że makijaż ust to jedna z najprostszych rzeczy, jakie można zrobić, żeby choć trochę poprawić swój wygląd. O ile, po prostu ładne usta, które mają towarzyszyć całej reszcie i być tłem dla reszty stylizacji, faktycznie wymagają prostych zabiegów, to już makijaż, którym usta mają przyciągać uwagę, a jednocześnie nie wyglądać na przerysowane, to już wyższa szkoła. Usta, to stosunkowo mała powierzchnia, paradoksalnie wymagająca sporo uwagi. Zadbane usta są przede wszystkim dobrze nawilżone i gładkie. Aby uzyskać ten efekt w naszej kosmetyczce musi znaleźć się kosmetyk natłuszczający, choćby najprostsza pomadka i delikatny peeling, który umożliwi nam usunięcie martwego naskórka. Dalej pozostaje nam kwestia koloru i tutaj mamy już całą gamę możliwości od makijażu permanentnego, przez preparaty, co do trwałości których producenci się prześcigają, po tradycyjne szminki i błyszczyki. W sklepie możemy znaleźć m.in. Oceanic Long for lashes lip tatto, Lirac Lift Integral, Water Lip Stain. Produkty te mogą nam zapewnić efekt porównywalny z makijażem permanentnym albo nawet lekko powiększyć usta.

Makijaż permanentny jakiego nie znasz.

Większość z nas kojarzy makijaż permanentny z tatuowaniem skóry ust. Faktycznie, jeszcze kilka lat do tyłu odbywało się to w łudząco podobny sposób. Pigment wpuszczany był głęboko, a sam tusz również był tym używanym podczas robienia normalnych tatuaży. Obecnie jednak wykorzystuje się delikatniejsze preparaty, które nie są wpuszczane już tak głęboko, a sam zabieg jest mniej inwazyjny, a wręcz bezbolesny. Jeżeli jednak nie chcesz się decydować na tak radykalne posunięcie, to nadal nic straconego. Możesz mieć piękny i gładki uśmiech trwający do 24h, bez biegania do łazienki w celu naniesienia poprawek. Produkt Oceanic Long for lashes lip tatto to forma żelu, którego wierzchnia warstwa po wyschnięci jest zdejmowana, a pod spodem mamy przepiękny make-up, któremy szalona impreza z piciem i jedzeniem nie straszna. Co prawda uzyskanie takiego efektu wymaga odrobiny cierpliwości, bo w trakcie schnięcia kosmetyku i po zdjęciu wierzchniej warstwy nie można przez pewien czas zamykać ust, a potem jeść i pić, to jednak uzyskanie takiego efektu za tak, krótkim czasie i za tak małe pieniądze, nie było by możliwe bez lip tatto od Long for lashes.