Jak wzmocnić zniszczone paznokcie po hybrydzie?

Jak wzmocnić zniszczone paznokcie po hybrydzie?

Manicure hybrydowy niezaprzeczalnie podbił rynek kosmetyczny w ostatnim czasie. Pomalowane paznokcie są piękna wizytówką naszych dłoni, ale zdarza się też, że z jakiego powodu po zdjęciu hybrydy są w fatalnej kondycji. Co robić, by odzyskały swój blask?

Kiedy manicure hybrydowy może zaszkodzić paznokciom?

Najbardziej newralgicznym momentem podczas upiększania swoich rąk hybrydą, jest zdejmowanie poprzedniego manicuru. O ile wprawiona osoba ma spore szanse powodzenia w samodzielny malowaniu paznokci, to już przy ich ściganiu popełniania jest masa błędów, które potem wymagają nie tylko wzmożonej pielęgnacji, ale też leczenia. Bywa, że kobiety same sobie zrywają kolorową warstwę, bo im się znudziła, lub odrost jest zbyt widoczny. W trakcie zdejmowania spiłowują lakier aż przetrą płytkę paznokcia. Oba te działania prowadzą do ścieńczenia płytki i łamliwości paznokci, a dodatkowo ułatwiają rozwój infekcje grzybiczych i bakteryjnych tej okolicy, które jeżeli wystąpią, to na długo zablokują możliwość korzystania z tego typu zabiegu. Innymi sytuacjami, w których hybryda może niszczyć paznokcie są reakcje uczuleniowe na lakiery, lub błąd w sztuce podczas nakładania warstw lakierów.

Manicure japoński – mineralna i witaminowa bomba paznokciowa

Najszybszym i często sugerowanym przez kosmetyczki sposobem na regenerację paznokci jest wykonanie manicuru japońskiego. W pierwszym kroku płytka paznokcia musi zostać delikatnie, ale dokładnie zmatowiona. Następnie w płytkę wciera się pastę, a na koniec pudruje paznokcie, które z miejsca stają się gładkie i błyszczące. Nawet nie myśl o ich pomalowaniu. Manicure japoński silnie natłuszcza, przez co żaden lakier się nie utrzyma na płytce paznokcia, ale uwierz, że efekt odżywienia jest natychmiastowy i warty przetrzymania chwili ze zwykłymi paluszkami.

Odżywiaj paznokcie od środka

Odpowiednie składniki mineralne i witaminy zawarte w naszej diecie będą kluczowe dla utrzymania skóry, włosów i paznokci w dobrej kondycji. O żywienie dbać należy nie tylko gdy zauważymy, że nasze paznokcie proszą o pomoc, ale przez cały czas. Dzięki temu w naszych kosmetycznych zabiegach, okresy kiedy będziemy musiały zrezygnować z hybrydy i intensywnie regenerować płytkę będą pojawiać się zdecydowanie rzadziej. Składniki jakie powinny znaleźć się na naszych talerzach to orzechy, owoce i warzywa oraz ryby i owoce morza. Produkty te są bogate nie tylko w witaminy, ale też magnez, cynk i krzem, które zapewniają sztywność paznokciom. W przypadku, gdy zależy Ci na szybszej regeneracji warto sięgnąć po suplementy tj. Biotebal tabetki, SEMAlab, Hairvity, które zawierają wszystko co niezbędne włosom i paznokciom w możliwie najlepiej przyswajalnej formie.