Jak schudnąć, gdy nie masz nadwagi?

Jak schudnąć, gdy nie masz nadwagi?

Prawidłowa masa ciała nie zawsze ma odzwierciedlenie w wyglądzie. Osoby szczupłe często borykają się z fałdkami na brzuchu, plecach, czy nadmiarem tłuszczu na udach, a niestety trudno je wyeliminować. Aby pozbyć się niechcianego tłuszczyku, trzeba się trochę nagimnastykować.

Po pierwsze: przestań się oszukiwać.

Chcąc zrzucić nieestetyczny tłuszcz gromadzący się w okolicach brzucha, bioder, pleców, czy ud trzeba zrobić tzw. rachunek sumienia i przyznać przed samym sobą, czy dieta jest w 100% zdrowa i czy wysiłek fizyczny jest obecny przynajmniej dwa razy w tygodniu. W odchudzaniu nie można ulegać wymówkom i sięgać po zakazane produkty, a jeśli tak się zdarzy, trzeba winić jedynie siebie. Czasem wydaje ci się, że jesz zdrowo, jednak gdy nie ma efektów, warto zwrócić się o pomoc do dietetyka i szczerze opowiedzieć o tym, co jesz o każdej porze dnia. Tylko szczera rozmowa z dietetykiem pomoże ustalić błędy żywieniowe.

Aby zmienić nawyki, trzeba wytrwać w postanowieniach 21 dni.

Gdy nie masz nadwagi, a celem jest wysmuklenie sylwetki, nie należy zmieniać kaloryczności zjadanych posiłków, lecz popracować nad ich jakością. Trzeba wyrzucić ze swojego domu wszystkie produkty słodzone, czyli napoje gazowane, gotowe przyprawy, produkty przetworzone, solone, białą mąkę, jasne pieczywo i makaron. Robiąc zakupy, wybieraj ciemne pieczywo, makarony pełnoziarniste, świeże owoce, warzywa, chude mięso, jogurty naturalne zamiast majonezu lub śmietany. Zmiana sposobu żywienia, a nie ograniczanie kalorii, powinno pomóc w tym przypadku, ponieważ gdy waga jest prawidłowa, organizm będzie bronił się przed utratą masy. Aby przyzwyczaić się do nowych zasad żywienia i wdrożyć je na stałe, potrzeba 21 dni zdrowego odżywiania.

Dołącz wspomagacze odchudzania.

Preparaty wspomagające odchudzanie są bezpieczne, jeżeli są właściwie dobrane i mają w swym składzie naturalne składniki. Jednym z suplementów przyspieszających spalanie tłuszczu jest kwas linolowy, inaczej CLA, który należy do grupy nienasyconych kwasów tłuszczowych typu omega-6. Kwas linolowy ma wiele dobroczynnych właściwości, a w odchudzaniu wspomaga aktywność fizyczną, poprzez wykorzystanie komórek tłuszczowych do produkcji energii, a jednocześnie działa do pewnego stopnia na organizm znajdujący się w spoczynku. Sprzyja również przyrostowi tkanki mięśniowej. Ze względu na swoje dobroczynne właściwości zdrowotne po kwas linolowy sięgają m.in. sportowcy, więc dla osób aktywnych, chcących zgubić nadmiar tłuszczu również będzie wskazany.

Zwiększ swoją aktywność ruchową.

Gdy regularnie biegasz lub ćwiczyć na siłowni, nie przestawaj tego robić. Czasem organizm stać na więcej wysiłku niż ten, który sobie zadajesz. Zdarza się również, że ćwiczeń jest za dużo i są one zbyt intensywne, a co za tym idzie, organizm nie jest w stanie tego zaadaptować i broni się przed utratą tkanki tłuszczowej. Aby wyglądać dobrze, przy prawidłowej masie ciała najczęściej potrzebne jest wyrzeźbienie ciała, a w tym celu najlepiej rozpocząć treningi z trenerem personalnym.