Domek ogrodowy dla dzieci – wszystko, co musisz o nim wiedzieć

Domek ogrodowy dla dzieci – wszystko, co musisz o nim wiedzieć

Dla małego dziecka zabawa oznacza coś więcej niż sposób spędzenia wolnego czasu. Jest to również możliwość poznawania świata, forma aktywności wykonywanej wspólnie z rodzeństwem, jak i możliwość uzyskania dobrej kondycji ruchowej. Domek ogrodowy dla dzieci to znakomity wybór dla każdego ogrodu. Co warto wiedzieć przed zakupem?

Domek ogrodowy dla dzieci – czym się charakteryzuje?

Domek ogrodowy dla dzieci może mieć wiele form, które różnią się przede wszystkim materiałem wykonania, wielkością, kształtem, a w wybranych przypadkach także przeznaczeniem. Poszczególne modele warto dopasować między innymi do takich kwestii jak ilość dostępnego miejsca w ogrodzie, zasobność portfela, czy możliwość łatwego składania domku w celu jego przechowywania przez zimę. Dla wielu osób liczy się także wygląd zewnętrzny oraz kwestie poboczne, takie jak atesty i certyfikaty. Niektórzy dużą uwagę przykładają również do pochodzenia. Wiele osób wystrzega się modeli wyprodukowanych w krajach Trzeciego Świata i wybiera warianty powstałe w Polsce przez rodzime firmy, natomiast innych pochodzenie nie jest żadną przeszkodą do zakupu.

Drewniane domki ogrodowe – naturalne, stylowe, wytrzymałe

Największym zainteresowaniem cieszą się bez wątpienia drewniane domki ogrodowe dla dzieci, które pokochają pociechy oraz ich rodzice. Z pewnością bardzo ważną zaletą jest ich trwałość. Drewno wykorzystane podczas produkcji jest wielokrotnie impregnowane, tym samym odporne na większość zniszczeń spowodowanych deszczem czy ekspozycją słoneczną, dlatego nawet po upływie kilku lat wygląda tak, jak w dniu zakupu. Z trwałością powiązane jest również bezpieczeństwo dzieci. Drewniane domki ogrodowe dla dzieci charakteryzują się również stabilną konstrukcją. Co istotne, modele wykonane z drewna zachowują swoją estetykę przez wiele lat, ponieważ na tego rodzaju materiale nie widać uszczerbków czy zarysowań. W przypadku domków metalowych czy plastikowych może zejść lakier nawet po delikatnym i z pozoru niegroźnym uderzeniu zabawką. Zaletą jest również duża waga, która zwiększa i tak zadowalającą stabilność, zmniejszając niestety mobilność. Domki wyprodukowane z drewna sprawdzają się najlepiej w miejscach, gdzie zostaną zamontowane na stałe.

Plastikowe domki ogrodowe dla dzieci – czy warto?

Meble ogrodowe przeznaczone dla najmłodszych mogą być także plastikowe. Ich wielką zaletą jest między innymi niska waga, która wynosi wielokrotnie mniej niż identyczny model powstały z litego drewna. Dzięki temu tego typu domek dla dzieci można przenieść w dowolne miejsce w ogrodzie, co ma ogromne znaczenie w przypadku niewielkich przestrzeni. Dzielenie ogrodu między domkiem dziecięcym a tarasem jest wtedy trudne, dlatego często koniecznie jest schowanie go do magazynku lub przestawienie w inne miejsce. Drewniane modele są montowane na stałe w jednym miejscu na wiele lat, natomiast warianty plastikowe zapewniają świetną mobilność i łatwość w przenoszeniu. Są jednak mniej trwałe i mniej stabilne, lecz przy tym również znacznie tańsze.

Domek ogrodowy dla dzieci – kształty, formy i dodatkowe aktywności

Domek ogrodowy dla dzieci potrafi zaskoczyć. Modele niedużej wielkości do złudzenia przypominające zminiaturyzowany dom, będą właściwe dla dzieci, które lubią stacjonarne zabawy np. lalkami, zabawkami lub żołnierzykami. Natomiast chłopcy oraz dziewczynki, których rozpiera dziecięca radość i energia, wyszaleją się w domku wyposażonym w wiele dodatkowych elementów do zabawy, np. w postaci huśtawek, drabinek i zjeżdżalni. Przeważnie tego typu domki są wykonane z drewna, a samo miejsce do przesiadywania jest usytuowane znacznie wyżej, dlatego dzieci czują się w nich bezpiecznie. Tak więc wybór domku ogrodowego dla dzieci zależy między innymi od sposobu spędzania wolnego czasu przez dane dziecko. Gdy jest ono spokojne i preferuje przesiadywanie w domu, bawiąc się praktycznie w pełnej ciszy to najlepiej, sprawdzi się mały domek, który będzie stanowił dla niego oazę bezpieczeństwa i spokoju. W przypadku gdy maluch lubi zabawę, wszędzie go pełno i nieustannie poszukuje aktywności fizycznych w formie bitew na poduszki i gonitw, zdecydowanie bardziej wyszaleje się w dużym domku ogrodowym dla dzieci, który jest pełen dodatkowych atrakcji.