Co wpływa na wybór odpowiedniej szminki?

Co wpływa na wybór odpowiedniej szminki?

Widzimy w reklamie piękne soczysto-czerwone usta o idealnym kształcie, szybko patrzymy co to za firma, lecimy do drogerii. Jest! Mamy najpiękniejszą pomadkę, malujemy się i… klapa. Okazuje się, że wyglądamy okropnie, mimo że kolor jest piękny, jakość kosmetyku idealna to wyglądamy jak krzywousty Dżoker.

Dobór odpowiedniej pomadki wcale nie jest taki prosty, jakby się mogło wydawać. Nie jest ważne tylko to, co nam się podoba, lub co aktualnie jest w modne. W tym cały problem, że częściej ulegamy trendom, niż zwracamy uwagę, co pasuje do naszego typu urody. Aby nie popełnić tego błędu, musimy wziąć kilka elementów pod uwagę.

Kształt ust a kolor

Kiedy malujemy nasze mieszkanie w pomieszczeniach, które chcemy powiększyć, ściany malujemy na jasne kolory i wieszamy lustra, kiedy mamy zaś do dyspozycji duże powierzchnie bez problemu możemy pozwolić sobie na ciemne ściany. Te same zasady obowiązują, jeśli chodzi o usta. Wąskie, drobne usta będą lepiej prezentowały się w jasnych barwach. Dodatkowo pociągnięte błyszczykiem lub mieniącą się pomadką będą wyglądały na pełniejsze. Natomiast wydatne, szerokie usta pomalowane czerwoną, czy nawet czarną pomadką nie stracą swojego uroku i będą prezentować się pięknie.

Dopasuj odcień do koloru zębów

Nie wystarczy dopasować kolor pomadki do karnacji, trzeba jeszcze uwzględnić kolor naszych zębów. Jaskrawo czerwone szminki o ciepłym odcieniu niestety pasują jedynie do śnieżnobiałych zębów. Kolor naszych zębów zależy od tego ile kawy i herbaty pijemy, czy palimy papierosy, ale także jaki kolor mają nasze kości. Niektórzy mimo wybielania i tak nie są w stanie uzyskać idealnie białych zębów. W takich przypadkach zostaje założenie licówek. Jeśli jednak nie chcemy przesadzać z wybielaniem naszego uzębienia, można wybierać szminki i pomadki o zimnych odcieniach, a najlepiej zbliżonych do naturalnego koloru ust, które nie będą tak podkreślać żółci na zębach.

Pomadki do zadań specjalnych

Wiemy już, że jasne naturalne kolory podkreślają biel zębów i powiększają usta, a ciemne pomniejszają optycznie nasze wargi. Ważne jednak aby zadbać również o kondycję naszych ust – tylko wtedy pomalowane będą prezentować się pięknie. Po pierwsze musimy zadbać o odpowiednie nawilżenie, wiec starajmy się, aby nasze pomadki spełniały właśnie to zadanie. Dodatkowo możemy stosować serum powiększające usta, które da podobny efekt jak wypełnianie warg kwasem hialuronowym np. Lips up, Bingospa „bez igieł bez bólu”, Princess Volume. Pomadki ochronne i nawilżające powinniśmy stosować dwa trzy razy dziennie przed wyjściem na mróz lub na słońce, musimy jednak od czasu do czasu pozwolić naszym ustom regenerować się samodzielnie, tak aby nie przyzwyczaiły się, że są sztucznie nawilżane i nie zatraciły zdolności samoregeneracyjnych.